AKTUALNOŚCI

Buty prosto z drukarek 3D

Camper rewolucjonizuje swój proces projektowania

Hiszpańska firma Camper, specjalizująca się w produkcji obuwia, jako jedna z pierwszych na świecie nawiązała współpracę z jednym z najpopularniejszych producentów niskobudżetowych drukarek 3D – firmą BCN3D Technologies.

Specjalne konstrukcje, które kupiła firma obuwnicza, wspomogą proces projektowania butów, głównie poprzez pobudzenie kreatywności projektantów.

Jak czytamy na portalu 3D w Praktyce “Kolekcje, które projektowane są z rocznym wyprzedzeniem, charakteryzują się pewną złożonością geometryczną, więc projektanci potrzebowali technologii, która będzie w stanie niezawodnie odtwarzać najbardziej szczegółowe modele (…). Większość z prototypów drukowana jest z materiałów sztywnych, ale wiele z nich wykonuje się również z filamentów elastycznych, aby uzyskać efekt, który jest możliwie najbardziej zbliżony do rzeczywistości“.

Wykorzystanie drukarek 3D pozwoli wynieść proces projektowania na zupełnie inny poziom. Pracownicy hiszpańskiej firmy Camper są przekonani, że druk 3D skróca czas wykonania fizycznego prototypu z kilku tygodni do zaledwie jednego dnia.