AKTUALNOŚCI

Kolejne firmy przystępują do projektu Buy Poland

Dołącz także i Ty!

Polska branża modowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się i zmieniających się dziedzin w polskiej gospodarce. Jej ogromny potencjał widać przede wszystkim w eksporcie, który na rok 2018 wyniósł blisko 32 mln złotych, ale również w rosnących nakładach na inwestycje i rozwoju parków maszynowych. Aktualna sytuacja na świecie powoduje, że producenci i projektanci marek modowych stają przed wieloma wyzwaniami. Chcąc wesprzeć polską gospodarkę, nie tylko w branży mody, ale również w innych, prężnie rozwijających się dziedzinach, Zarząd Grupy MTP powołał do życia projekt Buy Poland. Jego celem na dziś jest wsparcie dla polskich producentów i umożliwienie im zdobycia kolejnych, zagranicznych kontraktów, a w przyszłości zapewnienie polskim markom jeszcze większej rozpoznawalności na światowym rynku mody.

Projekt, który powstał we współpracy z polskimi producentami i projektantami mody, ma na celu wspólne promowanie marek modowych na rynkach zagranicznych. Zebrane w jednym miejscu informacje na temat firm, kolekcji oraz ich danych teleadresowych, ma umożliwić im pozyskanie większej ilości kontrahentów z zagranicy. To doskonała okazja dla polskich firm również na przyszłość, aby ich marki stały się rozpoznawalne i pożądane na zagranicznych rynkach.

W jaki sposób działa platforma Buy Poland?

Sercem portalu jest jego rozbudowany katalog, w którym znaleźć można wszelkie, niezbędne informacje na temat producentów odzieży, obuwia, dodatków oraz skór. Polskie firmy zgłaszające się do projektu, mają za zadanie uzupełnić swoją wizytówkę oraz dodać zdjęcia najnowszej kolekcji. Ponieważ strona prowadzona jest w języku angielskim, umożliwia to przedstawicielom wszystkich krajów na swobodne zapoznanie się z informacjami o firmach, oraz rozpoczęcie rozmów bezpośrednio z menadżerami firm, do których kontakt podany jest w wizytówce. Działalność platformy wsparta jest działaniami promocyjnymi w oparciu o sieć międzynarodowych kontaktów Grupy MTP z kupcami, mediami oraz instytucjami branżowymi na całym świecie. Z czasem planowane są również kolejne działania wspierające nawiązanie relacji.

Patronat nad projektem objęły również Polska Izba Przemysłu Skórzanego w Łodzi oraz Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej w Radomiu.

Stronę projektu oraz katalogi firm z poszczególnych branż, w tym również mody można obejrzeć pod adresem buypoland.pl/en. Zgłoszenia do projektu można wysłać także do: Karolina Michalak, Dyrektor Targów Mody Poznań, e-mail: karolina.michalak@grupamtp.pl,  tel.: 691 031 270.