AKTUALNOŚCI

„Kształcenie projektantów, a rzeczywistość biznesowa. Czyli jak przemysł modowy wspiera studentów uczelni artystycznych”

Znamy kolejny temat prelekcji, podczas Kongresu Fachowców!

Kobiece ubrania i akcesoria sygnowane logo Solar to kilkadziesiąt lat historii mody na polskim i europejskim rynku. Początki sięgają 1989 roku – to wtedy trzech współwłaścicieli przekuło inspiracje modą i podróżami w  stworzenie nowej na rynku marki dla kobiet. Do dziś projektanci Solar przeplatają charakterystyczne wątki inspirowane dalekimi wyprawami z obowiązującymi trendami. Wszystkie projekty tworzone są w poznańskiej siedzibie firmy, a modowa opowieść Solar jest nieustannie pisana na nowo dzięki Klientkom marki, już od 30 lat. Jubileusz naszej marki to dowód na to, że w lokalnej firmie może rodzić się moda na międzynarodowym poziomie. Moda, która fascynuje nas na wielu poziomach.  Dlatego tak chętnie współpracujemy z młodymi kreatywnymi ludźmi. Dla studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu już od kilku lat organizujemy warsztaty w Dziale Projektowym:  ich celem jest przejście każdego z etapów tworzenia rzeczy i jej finalne odszycie w naszej wzorcowni. Lubimy dzielić się wiedzą!  Kilka razy w roku organizujmy spotkania z pracownikami różnych działów naszej firmy, w tym Projektowego, Visual Merchandisingu czy Public Realtions – jest to możliwość  bezpośredniego spotkania z osobami, których wiedza płynąca z zajmowanego stanowiska i specyfika pracy może być pomocna i interesująca dla studentów myślących o swojej przyszłości w modowym biznesie.  Jeśli tylko jest taka możliwość chętnie bierzemy udział w uczelnianych konsultacjach i udzielamy biznesowych wskazówek. Jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami w ramach tworzenia prac dyplomowych, a nasze przestrzenie biurowe udostępniamy w ramach wystaw i obron prac dyplomowych, które wymagają szczególnej oprawy.  Wspólnie z Uniwersytetem w szczególny sposób uczcimy również nasze wyjątkowe, przypadając w tym roku jubileusze – 100-lecie UAP i 30-lecie Solar. Dlaczego to robimy? Opowiemy o tym i dodatkowych odsłonach naszej współpracy w ramach jesiennego Kongresu Fachowców branży mody organizowanego przez Targi Mody Poznań. Serdecznie zapraszamy na spotkanie „Kształcenie projektantów, a rzeczywistość biznesowa. Czyli jak przemysł modowy wspiera studentów uczelni artystycznych”.

Prelegentka:

Anna Karpińska, Menedżer Działu PR  związana z firmą od 2006r., zarządza pracą zespołu, który dba o pozytywny wizerunek marki Solar i rozwija strategię jej komunikacji w otoczeniu zewnętrznym i  wewnętrznym. Dodatkowo podejmuje szereg działań związanych z reklamą  i jest odpowiedzialna za kontakt z mediami, nadzoruje przygotowywanie artykułów oraz informacji prasowych. Z ramienia firmy odpowiada za wszelkiego rodzaju projekty edukacyjne, m.in. długofalową współpracę z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu.  Za swoje największe sukcesy zawodowe uważa pracę przy “Magazynie Solar”, stworzenie i  rozwój działu PR oraz czynne udział w istotnych zmianach, które zaszły w kreacji wizerunku marki na przestrzeni ostatnich lat.