AKTUALNOŚCI

Projekt 30/100 – Solar i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Wyjątkowe apaszki na planie kwadratu

Nie od dziś wiadomo, że moda i sztuka mają ze sobą wiele wspólnego. To właśnie ta idea przyświecała organizatorom konkursu, który przypadał na 30-lecie marki Solar oraz 100-lecie UAP. Absolwenci i studenci przygotowali wyjątkow grafiki w formacie 54×54.

Format nie jest tutaj przypadkowy. Była to jedyna wytyczna dla uczestników konkursu, aby właśnie w klasycznym kwadracie mogli oni zamknąć kawałek sztuki.

Jak powiedziała wiceprezes marki Solar, Aleksandra Danel “W przestrzeniach akademickich kiełkują niebanalne pomysły i dojrzewają awangardowe rozwiązania, dlatego tak chętnie współpracujemy ze studentami, młodymi projektantami i adeptami sztuki. Fascynuje nas świeże spojrzenie artystów na sztukę, które naturalnie współgra z modą. Solar od zawsze był otwarty na takie połączenia“.

Wyłoniono 30 prac, które umieszczone zostały na sztalugach w formie wernisażu. 5 najlepszych wzorów można obejrzeć jako gotowe apaszki, także zaprezentowane w formie obrazów. Wystawa dostępna jest dla wszystkich w dniach 1-10.10.2019 w Galerii Dużej Sceny UAP. Następnie zaś do końca października zostanie przeniesiona do Starego Browaru.