AKTUALNOŚCI

XVII Dziennikarskie Potyczki z Modą

8 czerwca w Osiedlowym Domu Kultury “Pod Lipami” w Poznaniu odbyła się kolejna edycja słynnych Dziennikarskich Potyczek z Modą. Modeli i modelki ubrała tym razem polska firma Shark!

To był wyjątkowy wieczór! Dwie odsłony pokazu mody oraz wielki finał zaakcentowały różnorodność wizerunków polskich dziennikarzy z takich mediów jak m.in.: „Sukces Po Poznańsku”, TVP, Telewizja STK, Powiaty-Gminy, czy Kurier Akademicki.

Marka Shark, której kreacje mogliśmy podziwiać tego wieczora, od ponad dwudziestu lat sprzedaje odzież na różne okazje. Na tysiącu metrów kwadratowych ma w ofercie około dwudziestu pięciu tysięcy sztuk odzieży dla Pań i Panów. Szeroki wybór sukien, kompletów, garniturów, koszul, bluzek, żakietów, spódnic, spodni, sweterków, kurtek, płaszczy, dodatków oraz bielizny i rajstop. Wspiera polską produkcję, dlatego 95% towaru pochodzi od rodzimych producentów. Gwarantuje to bardzo dobrą jakość i bogate wzornictwo.

Spośród dziennikarzy, na wybiegu zaprezentowali się Aldona Dzielicka, Anna Skoczek, Cyryla Staszewska, Krzysztof Wodniczak, Zygmunt Tomkowiak i wiele innych.

Nie bez powodu to wydarzenie nazywa się jedną z najważniejszych imprez w regionie, bowiem historia sięga aż 1997 roku. Wówczas Agencja ModArt (obecna Polska Akademia Mody) wspólnie z  Wielkopolskim Porozumieniem Dziennikarzy (skupiającym 10 stowarzyszeń i związków dziennikarskich) zorganizowały pierwsze „Dziennikarskie Potyczki z Modą”. Premierowy taki pokaz odbył się w Forcie Ósmym i ubrał w nim udział Jerzy Antkowiak. Później były: Adria, Derby, Hotele: Poznań, Wielkopolski, Polonez, a także Dom Kultury Krąg, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Galeria ADAM’S i wiele innych.